Velbere

Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa? Ceny w 2022 roku

Tworzenie stron www

W dzisiejszych czasach strona internetowa to absolutna podstawa w prowadzeniu praktycznie każdego biznesu. Niezależnie od jej wielkości, jest niezwykle ważna, ponieważ umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do klientów. 

Jeżeli stwierdzisz, że powyżej twierdzenia są prawdziwe i postanowisz założyć własną witrynę, z pewnością zainteresuje Cię cennik stron www. Od czego on zależy i czy naprawdę odgrywa kluczową rolę? Lepiej zająć się tworzeniem witryny samemu, czy skorzystać z usług specjalisty? Na co warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy do pozostania z nami!

ile kosztuje strona www

Koszt założenia strony internetowej - najważniejsze informacje

Zanim rozpoczniesz działania w kierunku własnej witryny, warto, abyś dowiedział się cennych informacji, które mogą okazać się niezbędne przy podejmowaniu konkretnych decyzji. 

Przede wszystkim przeanalizuj swoją aktualną sytuację i zastanów się, czego dokładnie oczekujesz. Powinieneś wybrać, jakie funkcje będą dla Ciebie przydatne, gdyż taka wiedza umożliwi, aby w Twoim posiadaniu znalazła się funkcjonalna strona www. Cena w dużej mierze zależy właśnie od tych czynników. Ponadto spory wpływ ma również zastosowany system, poziom rozbudowania, czy liczbą dodatkowych elementów. Niektórzy przedsiębiorcy uznają, że ich firmie wystarczy tylko mała witryna, a inni preferują rozbudowaną stronę.

Wykonanie strony internetowej może różnić się jakością. Zależy ona od umiejętności oraz doświadczenia wykonawcy. Pomimo że z pozoru nie jest to zbyt skomplikowane zadanie, to w praktyce sprawia ono wiele trudności. Co gorsza, istnieje spore prawdopodobieństwo, że najważniejszych błędów nie będziesz w stanie zauważyć. Mowa tu przede wszystkim o nieprawidłowym kodzie strony, źle przeprowadzonej optymalizacji, czy niewystarczającej wydajności. Warto więc wybrać osobę bardzo dobrze znającą się na swoim fachu. Dzięki temu zyskasz szansę na stworzenie profesjonalnej własnej strony internetowej, a na tym z pewnością bardzo Ci zależy. Nic więc dziwnego, że dopracowanie wszystkich elementów kosztuje i jest to całkowicie normalna kwestia.

Musisz też zdać sobie sprawę, że sporo zależy od czasu, który trzeba poświęcić na wykonanie danego zadania. Jeżeli chcesz otrzymać stronę internetową z wieloma funkcjami, to wiadomo, że żaden wykonawca nie wykona tego zadania w mgnieniu oka. Czasochłonne czynności są droższe od łatwych, niewymagających długiej pracy. Patrząc się z drugiej strony, witryna mająca więcej elementów jest równoznaczna z większą liczbą możliwości do zastosowania.

Koszt założenia strony internetowej może więc wynieść zarówno dużo, jak i mało. Kwestie finansowe zależą od wielu czynników, aczkolwiek wiedz, że zbyt niska cena oznacza prawdopodobnie późniejsze kłopoty. Witryna bez opłat to nic innego jak półprawda charakteryzująca się licznymi dopłatami w przyszłości za praktycznie każdą funkcję. W efekcie zapłacisz zdecydowanie więcej. Po co więc żałować dodatkowo wydanych pieniędzy? Lepiej przeznaczyć je na funkcjonowanie firmy albo zrobienie strony internetowej przez profesjonalistów, przez co unikniesz problemów w okresie użytkowania tej witryny.

Strona www - cena u różnych wykonawców. Ile wynosi?

Jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku jest tworzenie stron internetowych. Cena tej usługi zależy w dużej mierze od wykonawcy. U nas znajdziesz najlepszy kompromis ceny do jakości, co sprawi, że Twoim klientom będzie się wygodnie korzystało, a Ty nie wydasz kroci na stworzenie strony internetowej. 

Agencje - cennik stron www

Zrobienie strony internetowej wykonują różnego rodzaju agencje. Wyróżniamy między innymi takie typy agencji jak marketingowe, reklamowe, czy interaktywne. Niezależnie od ich wyboru profesjonaliści powinni cechować się wysokim standardem usług. 

Absolutnie na pierwszym miejscu umieszcza się jakość. Nikt nie chce otrzymać witryny, która nie pozwoli mu realizować własnych celów. Wybierając agencję, dostajesz w pewnym stopniu gwarancję, że Twoją stroną zajmują się specjaliści posiadający wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. To znacznie zwiększa szanse, że będziesz zadowolony z końcowego efektu. 

Oprócz tego zazwyczaj agencje korzystają z profesjonalnych programów i narzędzi programistycznych, które nie dość, że w dużym stopniu ułatwiają pracę ich członkom, to jeszcze podwyższają jakość usług. 

Ponadto zazwyczaj o większości agencji znajdziesz informacje w Internecie. Mowa tu chociażby o opiniach klientów. Profesjonaliści znają się też na aspekcie biznesowym, więc zależy im na udanej współpracy i to nie tylko krótkoterminowej, ale również długofalowej. U wielu agencji możliwe jest także otrzymanie pisemnego potwierdzenia gwarantującego wykonanie zleconego zadania, co daje spokój i bezpieczeństwo klientowi. 

Cennik stworzenia strony internetowej 2022

Co więcej, istotne jest nie tylko wykonanie strony internetowej, ale także jej wypromowanie w sieci. Jeżeli ten aspekt zostanie pominięty, to w konsekwencji niezwykle trudno znaleźć ją użytkownikom. Wtedy do zmiany aktualnej sytuacji często niezbędne okazują się dodatkowe wydatki. Agencje zwracają na tę kwestię szczególną uwagę i stosują różnego rodzaju usługi komplementarne na przykład pozycjonowanie witryny w Google. 

Nie może więc dziwić fakt, że tak wysoka jakość prezentowana przez wiele agencji wiąże się z wyższą ceną. Nie jest to jednak zawsze spotykana reguła, ponieważ cennik stron www jest zazwyczaj dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta. Nie wolno natomiast zapomnieć o przeanalizowaniu oferty agencji, żeby uniknąć przepłacenia. 

Generator strony www

Cennik stron www - generator strony

Innym pomysłem na zrobienie strony internetowej jest skorzystanie z tak zwanego generatora strony. Czym one są? To serwisy umożliwiające kupno już gotowych projektów stron. To całkiem dobra opcja pod warunkiem, że zajmowali się nimi ludzie znający się na programowaniu i optymalizacji. Powinieneś wtedy zaoszczędzić sporą część pieniędzy. 

Co więcej, nie musisz wcale korzystać z przygotowanych wcześniej szablonów, tylko dogadać się z wykonawcą w kwestii przygotowania dedykowanego projektu. Musisz być jednak niezwykle uważny, ponieważ niestety popularne jest dodawanie drobnych szczegółów do gotowego projektu, a następnie nazwanie go jako dedykowany Tobie. Nie zawsze kieruj się niską ceną, bo wielokrotnie oznacza ona właśnie taką nieprzyjemną sytuację bądź wykonawca nie dysponuje wystarczającymi umiejętnościami. 

Całkiem popularne w ostatnim czasie stały się także generatory oferujące samodzielne wykonanie strony internetowej. Niestety wielokrotnie spotykaną wadą tego rozwiązania jest konieczność uiszczania dodatkowych opłat. Mówiąc prościej, część strony jest wprawdzie darmowa, ale w przypadku, gdy chciałbyś dodać jakiś moduł, musisz już za niego płacić niemałe pieniądze. Sytuacja powtarza przy chęci dodawania i ulepszania każdego elementu. Nie możesz też liczyć na pomoc fachowca, ponieważ wszystko wykonujesz we własnym zakresie. 

Własna strona internetowa modułowa

Zarówno w życiu, jak i w biznesie warto stosować rozwiązania pośrednie. Tak zwanym kompromisem pomiędzy rozbudowaną witryną a małym serwisem jest strona modułowa. Tłumacząc w skrócie, to projekty zbudowane z gotowych elementów. Dzięki temu powstają one w błyskawicznym tempie. 

Ponadto strona modułowa ma pozytywny wpływ na Twoją kieszeń, gdyż nie generuje wygórowanych kosztów. Zazwyczaj ostateczna cena wynosi od 1500 do 3000 tysięcy złotych ze względu na zastosowanie pewnych oszczędności podczas wykonywania niektórych rodzajów prac. Dostajesz także spersonalizowaną grafikę, a także prosty do użytkowania panel zarządzania treścią. 

Cennik stron www - strona indywidualna

Cennik stron www - strona indywidualna

Jeżeli chcesz mieć wpływ na dosłownie każdy aspekt witryny, skorzystaj z opcji strony indywidualnej. Wprawdzie wiąże się ona ze zdecydowanie największym wydatkiem, ale będziesz miał stuprocentową pewność, iż wszystkie elementy idealnie dopasują się do Twoich oczekiwań. 

Minusem tego rozwiązania jest jednak dłuższy czas oczekiwania. Wykonanie strony internetowej całkowicie zindywidualizowanej wymaga zastosowania wielu technik i umiejętności, więc w takim projekcie bierze udział co najmniej kilka osób. Praca specjalistów kosztuje, ponieważ nikt za darmo nie będzie udostępniał swojej wiedzy i umiejętności.

Jaka jest cena za stworzenie strony internetowej w wariancie indywidualnym? Nawet przy niewielkich witrynach, projektowanie strony i wdrożenie jej (z zachowaniem odpowiedniej jakości kodu i optymalizacji) w cenie poniżej 5 lub 6 tysięcy zł jest rzadko spotykane. Jeśli oferta wynosi znacznie poniżej tej kwoty, to prawdopodobnie wykonawca nie umie oszacować swojej pracy albo na czymś przytnie koszty.

Na ostateczny koszt stworzenia strony indywidualnej wpływa więc wiele czynników. Mowa tu między innymi o poziomie rozbudowania strony na przykład poprzez liczbę zawartych podstron, ilości i rodzaju treści do wprowadzenia, czy oryginalnych funkcjach. 

Koszt założenia strony internetowej

Koszt założenia strony internetowej - podsumowanie

Cennik stron www ustalany jest na podstawie wielu elementów. Zazwyczaj jednak o ostatecznej cenie decydują niuanse. Dlatego postaraj się najpierw przeanalizować poniższe kwestie:

  • ewentualna możliwość rozbudowy strony;
  • dostęp do serwera – pełen lub częściowy;
  • pozycjonowanie witryny;
  • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych;
  • gwarancja na stronę oraz jej zakres czasowy;
  • trudność zastosowania elementów graficznych. 

Pamiętaj, że znalezienie oferty dobrej pod względem finansowym nie oznacza ani przepłacenia, ani zbyt dużego zaoszczędzenia. Zarówno jedna, jak i druga sytuacja prowadzi zazwyczaj do braku satysfakcji i zadowolenia klienta. Cena to oczywiście ważny element, ale własna strona internetowa to inwestycja na lata. Lepiej więc nie dopłacać w przyszłości za popełnione błędy. Celem jest przecież rozwój Twojego biznesu dzięki funkcjonalnej witrynie.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne wpisy

Co to jest LinkedIn

Co to jest LinkedIn?

LinkedIn to społeczność biznesowa, która umożliwia użytkownikom nawiązywanie kontaktów zawodowych, poszukiwanie pracy, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, a także budowanie

Czytaj dalej
Przewiń do góry