Velbere

Wzrost 120% Dla Klienta w Branży Beauty

Branża Beauty a Facebook Ads

 

Zgłosił się do nas klient z branży beauty prowadzący sklep z akcesoriami dla kobiet. W kontekście reklamy na facebook’u, trzeba do tej branży podejść w nieco inny sposób, ponieważ Facebook jest bardzo wyczulony na reklamy przedstawiające produkty z tej branży. Bardzo łatwo o blokadę konta, czy bana, jeśli kampania zostanie przeprowadzona w zły sposób. My, jako agencja Velbere, mamy duże doświadczenie w prowadzeniu reklam z tej branży, także doskonale wiedzieliśmy w jaki dokładnie sposób „ugryźć” tę kampanię dla klienta.

Przygotowania do Kampanii Facebook Ads

 

Po wstępnych rozmowach z klientem i zdecydowaniu się na podjęcie współpracy, przeszliśmy wraz z klientem do rozmów dotyczących ostatecznego wyglądu kampanii. Warto wspomnieć, że biznes klienta to standardowy sklep internetowy, skierowany głównie do kobiet. Nie był wcześniej reklamowany ani na facebook’u ani w innych kanałach takich jak Google Ads, SEO, czy pinterest. Mieliśmy zatem świeżą stronę z nowym pikselem facebook’a. Z pozoru może wydawać się bardzo trudne, lecz mamy doświadczenie w prowadzeniu kampanii na „zimnym ruchu”, więc byliśmy w stanie pozyskać sprzedaże na stronie klienta, bez przeszłych danych choćby z pixela facebook’a, czy list mailingowych

Rezultaty Kampanii

 

Kampania od początku zaczęła przynosić sprzedaże, lecz nasi specjaliści musieli włożyć dużo pracy, by zysk z kampanii wynosił jak najwięcej oraz by znaleźć idealne grupy odbiorców dla naszego klienta.

Ostatni miesiąc naszych prac kształtuje się następująco:

Klient jest bardzo zadowolonych z wyników, a co za tym idzie stopniowo zwiększaliśmy budżet kampanii. W marcu 2021 zostało wydane 13107,59 zł, co wygenerowało 1264 zakupy. Naszym celem na kwiecień jest wydanie około 20 000-25 000 zł, przy zachowaniu obecnego kosztu za konwersję.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne wpisy

Co to jest LinkedIn

Co to jest LinkedIn?

LinkedIn to społeczność biznesowa, która umożliwia użytkownikom nawiązywanie kontaktów zawodowych, poszukiwanie pracy, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, a także budowanie

Czytaj dalej
Przewiń do góry